-->

czwartek, 7 lutego 2013

House Ads - AdMobNiekiedy chcemy pomóc aplikacji w wypromowaniu się. Możemy kupić recenzję na jakimś znanym portalu związanym z tematyką Android, jasne jest że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które narzuca nam recenzent. Jeżeli chcemy tego uniknąć możemy wykorzystać tak zwane house ad. House ad to rodzaj reklamy polegający na promowaniu własnych (bądź cudzych ;) produkcji. Zaletą tego typu reklamy jest to, że nie płacimy nikomu za pokazywanie naszego bannera. Poświęcamy jedynie naszą powierzchnie reklamową we własnej aplikacji/aplikacjach, w tym momencie nic nie zarabiając (w zależności od stosunku wyświetlanych reklam).

W kilku krokach chciałbym opisać jak stworzyć kampanię promującą aplikację przeznaczoną na telefony/tablety z Androidem. Przykład opiszę na podstawie sieci Admob, niektóre elementy są analogiczne także w innych sieciach reklamowych oferujących house ads.

Pierwszym elementem jest odszukanie przycisku House Ads w zakładce Sites & Apps. 
Następnie klikamy na przycisk tworzący nową kampanię reklamową.


Podczas tworzenia naszej kampanii musimy wybrać przedział czasowy kiedy będzie ona działać, nadać jakąś nazwę, typ (Android App Download) oraz opcjonalnie krótką notatkę.


Kolejnym krokiem jest wybranie naszych aplikacji w których będziemy pokazywać reklamę. Taką grupę aplikacji musimy nazwać. Ważnym polem jest Ad Group Impression Goal, tam wpisujemy ile wyświetleń poświęcamy na pokazanie naszego bannera. Możemy zaznaczyć Fully allocate, wtedy każde wyświetlenie będzie pokazywało reklamę naszej aplikacji bez jakiegokolwiek limitu. Następny ekran to urządzenia oraz wersje Androida, domyślnie zostawiamy bez zmian. Możemy także ustawić region geograficzny, oraz to czy reklama wyświetlać ma się przy połączeniu WiFi/3G. Ostatni krok to wybranie typu bannera. Mamy dwie opcje, pierwsza to wyświetlanie tytułu aplikacji + małego opisu, druga to wyświetlenie obrazka. Polecam zdecydowanie tą drugą opcję, dobrze zrobiony banner pozwala na uzyskanie wyższego CTR, a tym samym na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Wpisujemy także link do aplikacji w pole URL.Tak stworzona kampania może pomóc w uzyskaniu większej liczby instalacji w ciągu dnia o ile mamy solidne aplikacje produkujące określoną liczbę wyświetleń. Jeżeli nie mamy wspomnianych wyświetleń zawsze możemy zamówić u kogoś taką kampanię ;]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza