-->

czwartek, 4 kwietnia 2013

Droid Painters - Samsung App CupChciałbym przedstawić grę wykonaną przeze mnie oraz mojego dobrego znajomego na konkurs organizowany przez firmę Samsung. Sam konkurs nosi nazwę Samsung App Cup i jest organizowany na terenie Polski. Aplikacje należało zgłaszać do 31 marca 2013. Można było zgłosić aplikację lub grę, w zależności od własnych preferencji :]

Wybraliśmy grę ze względu na realizację pomysłu, którego nie widzieliśmy do tej pory na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo chcieliśmy poznać silnik LibGDX, który moim zdaniem w najbliższym czasie warto znać chociażby dlatego że jest na tle innych bardzo wydajny, darmowy i ciągle bardzo dynamicznie się rozwija. O libgdxie i o jego wadach i zaletach napiszę za niedługo w osobnym wpisie.

Co do samej gry, nazywa się Droid Painters, możecie ją znaleźć w sklepie Samsunga (Link). Chodzi o to aby przez 120 sekund zamalować jak najwięcej planszy. W czasie rozgrywki pojawiają się bonusy, które mogą pomóc Ci wygrać (powiększają strumień malowania, zamrażają Twoich przeciwników itp.) ale są też bonusy, które szkodą. Przed rozgrywką należy wybrać kolor i imię poszczególnych graczy. Na chwilę obecną najlepszymi urządzeniami do zabawy w malowanie są tablety ze względu na rozmiar ekranu. Można grać z trzema osobami jednocześnie na jednym urządzeniu. W przyszłości planujemy dodać rozgrywkę po Bluetooth lub WiFi :)

Regulamin obliguje nas że aplikacja przez pierwsze 6 miesięcy będzie tylko w sklepie Samsunga, na pewno po tym okresie wrzucimy ją do sklepu Googla ;] Miłej zabawy ze znajomymi!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza