-->

niedziela, 18 listopada 2012

Parking Truck - 2 miesiąc

Tak jak obiecałem, dziś kolejne statystyki dla Parking Truck ;] Przez ostatni miesiąc gra nie dostała żadnej aktualizacji, niestety studia przeszkadzają w pracy nad aktualizacjami oraz nowymi produkcjami. Na pewno w następnym update dojdzie kolejnych 10 poziomów oraz wsparcie dla tabletów oraz telefonów z wysoką rozdzielczością np. Galaxy SIII, HTC One X itp. (przede wszystkim większe przyciski gazu/hamulca oraz większa kierownica).    

Po pierwszym promowanym miesiącu musiał przyjść spadek instalacji. Obecnie gra traci około 5 tyś. użytkowników dziennie pomimo tego że ma dziennie około 10 tyś. nowych instalacji. Przy takiej liczbie użytkowników którzy napłynęli w krótkim czasie było to nieuniknione. Na początek liczba dziennych instalacji:oraz dziennych odinstalowań


oraz liczba wszystkich instalacji oraz aktywnych: 


Od 41 dnia widać wyhamowanie w przyroście liczby użytkowników, myślę że taki trend utrzyma się jeszcze przez długi czas. Być może po aktualizacji znów nastąpi drgnięcie w górę z liczbą aktywnych użytkowników. Na całkowitą liczbę  1 785 723 instalacji, aktywne to 544 971 czyli 30%, przy czym na pewno nadal ten stosunek będzie się pogarszał. 

W poprzednim miesiącu wspomniałem o statystykach dotyczących popularności telefonów na jakich jest instalowana gra, oto wykres:Jak widać seria Galaxy od Samsunga rządzi i to na tych telefonach musimy mieć pewność że nasza aplikacja działa dobrze. W przeciwnym razie jedynki od posiadaczy SII, SIII, Ace zdecydowanie nam nie pomogą. Jeszcze jeden wykres pokazujący procentowy udział poszczególnych wersji Androida:


Jeśli zadajesz sobie pytanie jakie powinno być minimalne SDK w Manifeście to masz prostą odpowiedź... numer 8 czyli Android 2.2. Przede wszystkim dlatego że od A2.2 mamy możliwość instalowania aplikacji nie tylko w pamięci wewnętrznej telefonu ale także na karcie pamięci, A2.1 nie istnieje w zestawieniu. Widać mocny udział ICS, tu mogą pojawić się problemy z kompatybilnością i uruchamianiem aplikacji na nowych wersjach systemu. 

To wszystko w tym zestawieniu, jeżeli wydarzy się coś ciekawego to na pewno za miesiąc kolejny raz opublikuję statystyki ;] Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza