-->

sobota, 20 października 2012

Pierwszy miesiąc - Parking Truck

Pierwszy miesiąc od publikacji już minął. Siłą rzeczy aplikacja przestaje być promowana w kategorii "Nowe najlepsze" jeżeli się tam znalazła. Po tym okresie zazwyczaj aplikacja ma mniejszą dynamikę dziennych pobrań. Za miesiąc przekonamy się czy rzeczywiście tak jest, a teraz małe podsumowanie i kilka wykresów dotyczących mojej aplikacji.

Głównym celem było zdobycie 500 tyś. użytkowników w 6 miesięcy. Jest to trudne do osiągnięcia bez jakiejkolwiek promocji. Szczególnie jeżeli jest to zwykła aplikacja (nie gra), w dodatku jeśli jest jedną z wielu. Inwestowanie w takim przypadku nawet w kampanie reklamowe (admob itp.) mija się z celem. Patrząc na Google Play to gry gdzie musimy coś zaparkować są bardzo popularne. Zwykle na początku taka aplikacja jest wyszukiwana przez znawców tematu ;] po pewnym okresie następuje lawinowy wzrost liczby instalacji. Tak było w przypadku Parking Truck:


Oś pionowa to ilość nowych użytkowników każdego dnia. Oś pozioma to dzień liczony od publikacji. Widać że od 8 dnia ilość ściągnięć rosła w bardzo szybkim tempie osiągając maksymalnie 68 tyś. w jeden dzień. Taka ilość instalacji jest możliwa dzięki dostaniu się na dobre miejsca w swojej kategorii (w tym przypadku Gry => Wyścigi).  Na potwierdzenie kolejne wykresy, tym razem z serwisu appannie.com, kolejno Polska, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone:

Jednym z elementów promocji pomocnych w zdobyciu nowych użytkowników jest napisanie o swojej aplikacji na najpopularniejszych forach np. androidcentral, xda, phandroid itp. Kolejny wykres to liczba całkowitych instalacji i aktywnych użytkowników.


Na chwilę obecną to 1 062 629 instalacji z czego 489 797 to instalacje aktywne czyli 46%. Jest to dość dobry wynik. Szczególnie że gra musiała dostać kilka aktualizacji od samego początku, które poprawiały sterowanie. Za miesiąc bardziej szczegółowy raport obejmie wersje Androida oraz urządzenia które są najpopularniejsze w rankingu i należy przyłożyć się aby aplikacja działała na nich poprawnie ;]

3 komentarze:

 1. Dobra gierka - gratulacje!
  A czy będą kolejne poziomy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo się cieszę. Gra się świetnie i jestem zachwycony jakością wykonania, grafiką i w ogóle całością. Już czekam z niecierpliwością na kolejne etapy.

   Pozdrawiam,
   ledom

   Usuń